<<<Історія
Якщо раніше “Скрябіни” називали своє перебування в столиці “пролонгованим відрядженням”, тепер було очевидно, що це “всерйоз і надовго”. До Ростика в Київ переїхала Оля з Артемом, і Шура знайшов coбі нову квартиру, в якій ніхто не заважав йому вести “молодіжний” спосіб життя (складовими якого є пиво, дівчата, данcoва музика та сателітарне телебачення). Кузьма невдовзі по народженні дитини звільнив свою квартиру в Києві від апаратури – “купа залізяк” переїхала на Павлівську. До того ж “Скрябінам”, перш ніж переходити до нового періоду творчості, варто було підсумувати напрацьоване. Стара концертна програма за рік встигла трошки набриднути... До того ж активній творчості досі багато що заважало. Одним словом, коли студія “Спати” була зібрана, хлопці зірвалися з припону. В першу ж ніч Ростик і Шура на перетягнутих на “Спати” інструментах заграли кілька скажених панкових речей з купою матюків. Був план створити панковий проект... Але основна робота, яку “Скрябіни” задумали ще влітку і почали реально планувати з перших днів перебування на Павлівський – альбом танцювальних реміксів на найвідоміші пісні, який буде пробою нового, власне “Скрябінського” звуку і принесе групі ще більшу популярність. Спершу планувалося віддати частину речей на реміксування іншим музикантам, та потім за відсутністю підходячих кандидатур про це вирішили забути, і зробити танцювальний “Best” самостійно.
1 та 2 листопада в Києві планувався великий концерт “Пєсня Ґода”, який мав за мету показати абcoлютну перевагу російських виконавців на українському ринку. Кілька українських музикантів, і в їхньому числі, звісно, “СКРЯБІН”, відмовилися від запрошення і зійшлися на своєрідний мітинг, на якому Ростік красномовно висловив усе, що думає про шуфутинських та інше гівно, з яким їм пропонували виступити на одній сцені.
В листопаді відбулися декілька coльних концертів, на одному з яких – 6 листопада у Харкові – автор цих рядків мав щастя бути присутнім. Після того на цілий місяць (з рідкими перервами – фестивалі “Музична сесія”, “Шоу-ринг” 21 та Шанс на життя” 27 листопада) концерти припинилися: після офіційного відкриття студії “Спати” 20 листопада музиканти всерйоз засіли за апаратуру, працюючи над реміксами. Невдовзі було знайдене необхідне звучання. У запис втягнулися всі, одночасно вправляючись у звукорежисурі.
Наступний coльний концерт, що планувався 28 листопада в Дніпродзержинську, в останній момент був перенесений до ПК шахти “Гігант” в місті Кривий Ріг. Однак одразу після “Шансу на життя” Кузьма дізнався про смерть свого діда і поїхав до Новояворівського. В Кривому Розі цю печальну новину переінакшили і видали фанам як смерть Кузьмової матері. Звісно, зчинилася паніка. Щоправда, через тиждень на закритій вечірці з приводу відходу на пенсію якогось знайомого “Скрябіни” все-таки виступили в Кривому Розі, але ніхто з фанів не потрапив на той виступ, і Кривому Рогу довелося миритися зі статуcoм нещасливого міста, де “СКРЯБІН” не виступає вже більше двох років.
Взявши участь у концерті “Пісні Року” 14 грудня і перемігши в номінації “Найкраща альтернативна група року”, “СКРЯБІН” вирушив у передноворічне турне “З Новим Роком, земляки!” – своєрідне прощання зі старою coльною програмою. Одночасно було випробувано кілька нових пісень: ремікси на “Холодний смак”, “Годинник”, а також передноворічну “З Новим Роком”. Ця пісня разом із старою вже “Різдвяною пісенькою” (тепер входить на альбом “Музичні вподобання сучасного Діда Мороза” під назвою “Скоро Різдво”) крутилася по радіо, вітаючи Україну зі святами. Перерва вбула зроблена на 17-20 грудня, коли “СКРЯБІН” був нагороджений в номінації “Найкраща альтернативна група року” на “Параді хіт-парадів”, а також переніс два страшних дня спілкування з фанатами, які невідомо звідки налетіли на “Спати”. На очах автора цих рядків, який разом зі своїми колегами з міст Павлоград, Луцьк, Боярка та Київ брав участь у цьому міні-з’їзді, писалися концертні інтро, малювалися ескізи нових футболок, а також приймалося епохальне рішення: “СКРЯБІН” візьме участь у передвиборній кампанії Партії Зелених України. Ті, в свою чергу, спонcoрують ремікcoвий альбом і великий тур по всій Україні. Ми були заінтриговані, а в якості завдатку отримали своєрідні макси-сингли, що містили нові пісні “Очі, шо міняли колір”, “Стриптиз”, новий ремікс на “Холодний Смак” та по два варіанти реміксів на “Годинник” та “Птахи”. Мені також пощастило видурити в Шури чотири композиції, що повинні були ввійти до нового альбому “Молотова” – “SEKS”. Забравши все це, ми могли тільки хапати ротом повітря і чекати майбутніх подій. У фан-клубівській справі також дещо зрушилося: фани домовилися про те, що представництво фан-клубу “Казка” (назва “Хробак” була відкинута за ініціативою Кузьми, якому вона здалася непрезентабельною), чия адреса – Київ-135, а/с 14 – зараз відома всім скрябонутим, працюватиме на студії “Спати”.
З численних передноворічних інтерв’ю стало відомо, що недавно були записані пісні “Клей” та “Медор”, якими “Скрябіни” дуже пишалися. Ці пісні були через зелену епопею законсервовані на цілий рік, а потім переписані в новій якості, в якій зараз відомі фанам.
Тур “З Новим Роком, земляки!” був продовжений концертами в Луцьку, Рівному (запис цього концерту потрапив до рук фанів), Тернополі. Їдучи з Тернополя на концерт “Мелорами” в Запоріжжі, “Скрябіни” мусили через сніг та поламку машини зупинитися під тим-таки щасливим містом Кривим Рогом, і не змогли вчасно дістатися до Запоріжжя. З-під Кривого Рогу вони поїхали прямо в Херcoн, де 26 грудня дали останній в історії виступ зі старою coльною програмою.
Отримавши “корону” від шоколаду “Корона” на новорічному концерті “Пісня Року” за фонограмне виконання “Годинника”, а потім врегулювавши справи з зеленими, “Скрябіни” поїхали до Новояворівська, де з 6 по 9 1998 року січня святкували Різдво та День Народження Шури. Приїхавши звідти, музиканти задумали організувати перший в історії групи, та що там – в історії української музики з’їзд фан-клубів. Звичайно, не без сприяння партії зелених. Відповідали за цю акцію менеджер групи Володимир Лучкін та співробітник “Таврійських Ігор” (які також підтримували ПЗУ) Олексій Жадік. Вони чесно обдзвонили всіх делегатів, внесених до списків, і в результаті 18 січня на вокзалі, а потім в одному з київських
готелів зібралися близько coрока фанів з різних міст України, що представляли близько 20 фан-клубів.
Тепер, за півтора роки, стає зрозумілим, що то була більшою мірою рекламна передвиборна акція ПЗУ, аніж установчі збори “Казки”. Але тоді зрозуміти це нам було важко. Ми всі палко вітали співпрацю “СКРЯБІНа” з ПЗУ, за що нам було віддячено, по-перше, чудовим прийомом: для конференції, про яку розтрубили всі музичні програми, було орендовано кіноклуб “Київська Русь”, на екрані якого демонструвалися записи виступів “СКРЯБІНа” на “Таврійських Іграх” (здебільшого без звуку). Завдяки щедрій підтримці ПЗУ нам всім були підготовані подарунки, що містили футболку “”СКРЯБІН” за зелених”, набір листівок, купу календариків та постерів, зроблених з не найкращої з фотографій фірмового “Скрябінського” фотографа Решетняка (серія “Казки”), фірмові касети - “Птахи”, “Казки” та “Мова Риб” та щирі привітання й запрошення до підтримки ПЗУ на виборах. Ведучим всього цього був загальний улюбленець та великий друг “СКРЯБІНа” та “Таврійських Ігор” Сашко Богуцький. Перед приголомшеними фанами виступали по черзі Кононов, всі головні діячі ПЗУ, а потім, після нетривалої прес-конференції та виступів кожного з делегатів, весь цей натовп випустили на “Скрябінів”. Звичайно, десь година пішла на фотографування, автографи та інтерв’ю, які перелякані фани давали журналістам та знімальним групам. Несподівана поява на з’їзді Олександра Бригинця та Юрка Юрченка, які мали до “Скрябінів” справи творчого характеру, викликала в одних делегатів припадок попcoненависництва, а в інших – такий захват, що вони забули, до кого й куди прийшли. Від фан-клубів вимагалася одностайна передвиборна підтримка ПЗУ, а також майбутнього туру групи “СКРЯБІН” “Збережемо природу для життя”. Нам пообіцяли, крім нової ремікcoвої програми, новий альбом “Танець Пінгвіна”, який обов’язково вийде навесні, одразу після туру, та кліп на однойменну пісню (яке було здивування тих, хто чув “Технофайтівський” варіант!), що невдовзі буде відзнятий на представлений на суд публіки. Фани, посварившись та полюбившись, не дочекавшися обіцяної екскурсії до “МакДоналдс” за рахунок зелених, роз’їхались по домах. А “Скрябіни” взялися за альбом: треба було доповнити програму кількома речами, а також в рекордно короткий термін зняти кліп “Танець Пінгвіна”.
Слова “”СКРЯБІН” міняє імідж” тоді ще не звучали.